Na vlastitom valu!

U VRIJEME, KADA SMO PRVI VRIJEME SASTOJI SA MAXIMOM SOKOLOVOM, BILO JE APSOLUTNI POBJEDNIK NATJECANJA NATJECANJA U PEPSI PROMETU 2009. OD POSLEDNJE PUBLIKACIJE, U ČAKOJ ODREĐENOJ U MAXIM SPORTSKOJ BIOGRAFIJI.

PRESS PORTRAIT

Max Sokolov, Rus, rođen je u Moskvi 8. kolovoza 1997. godine.

S roditeljima u Dubaiju živi od kraja 1997. godine.
Studira na engleskom koledžu Dubai, u 8. razredu.

Hobiji: wakeboarding, snowboard, skejtbord, tenis, nogomet, plivanje, trampolin.

Glazbene ovisnosti: hard rock.
Omiljeni film: The Simpsons.
Omiljena igra: Guitar Hero na PS 3.

Nakon pobjede na natjecanju u flopskoj vožnji Pepsi 2009. godine, za koje je našem 12-godišnjem sunarodnjaku tada dodijeljena glavna nagrada - putovanje u Južnu Afriku radi sudjelovanja na natjecanjima u Wave House Durban, Max je postao popularna osoba u čuvenom Emirate vodenom parku Wild Wadi Dubai. Nakon tako sjajne pobjede, mladi sportaš dobio je svoje prve sponzore: O'Neill, tvrtku za sportsku odjeću i dodatke, i vodeni park Wild Wadi Dubai.

Nauka o pobjedi

U travnju 2010. Max je sudjelovao na velikim natjecanjima u Durbanu, gdje je od tvrtke Red Bull dobio nagradu za skok u vis Big Air. Jedinstvenost Wave House Durbana je u tome što postoje dva vala: desni i lijevi. Stoga su sportaši iz ove zemlje istinski univerzalni. Max iskustvo skijanja u Durbanu pokazalo se neprocjenjivim - ovo su nova poznanstva s najboljim plivačima na svijetu i puno novih dojmova.

U ljeto ove godine Maxim Sokolov sudjelovao je na US Flow Touru 2010, gdje se natjecao među juniorima. Bio je sudionik 4 etape natjecanja održanih u različitim gradovima Sjedinjenih Država. Max je nastupio vrlo uspješno, zauzevši prva dva mjesta, kao i drugo i treće. Osim toga, Maxim Sokolov nastupio je u natjecanjima za odrasle na Flowbarelu (lijevi val) u Wave House San Diego. Nakon toga pozvan je da sudjeluje u show programu koji se održao u Toronto Expocentru. Tamo je Max demonstrirao svoje vještine zajedno s najboljim američkim sportašima, a također je naučio raditi nove trikove, među kojima je jedan od najtežih stražnji okret s pirouetteom.

Kući u Dubai!

Iskustvo stečeno u SAD-u od nastupa na najvećim natjecanjima pomoglo je Maxu da pobijedi na Pepsijevom natjecanju u veslanju na dasci 2010. godine na Wild Wadi Dubai, koje se održalo početkom listopada 2010. Ova natjecanja otkrila su ne samo prvaka UAE, već su se kvalificirala i za sudjelovanje ekipe Ujedinjenih Arapskih Emirata u IFC - International Flow Championship 2010 u Singapuru. Stoga je ovogodišnje prvenstvo u Wild Wadi Dubaiju održano po složenijoj shemi, a na temelju njegovih rezultata sastavljen je nacionalni tim od 4 osobe u koji je bio i Maxim. Doista, ove godine Max Sokolov osvojio je prvenstvo u Wild Wadi Dubaiju, štoviše, bezuvjetno, u svim kategorijama: Stand Up i Bodyboard. Ali ako je on na „stojećoj“ ploči bio jasan favorit, tada je na „ležećoj“ ploči bila velika konkurencija. No, Maxim se nije štedio prije poteškoća i jednostavno je odlučio testirati svoju snagu i u ovoj kategoriji, ali pokazalo se da je pobijedio.

Desno lijevo

Rezultate protekle godine možemo nazvati više nego impresivnim. Maxim je sudjelovao na Svjetskom kupu koji se od 28. do 31. listopada 2010. održao u Wave House Singapuru, kao dio reprezentacije UAE, Dubai. Po prvi put stvoreni tim nije iznevjerio zemlju koju predstavlja i zaobišao je čileansku ekipu u konačnom protokolu, koja je imala veliko iskustvo na takvim natjecanjima. Naravno, novopridošli igrači teško bi uspjeli odmah osvojiti Svjetski kup, ali su tim UAE postali jedan od pet lidera. Prema rezultatima Svjetskog prvenstva u floradingu u Singapuru, Amerikanci su pobijedili, Južnoafrikanci su zauzeli drugo mjesto, ekipa Wild Card sastavljena od trojice Amerikanaca i Nizozemki zauzela je treće mjesto, tim iz Singapura pokazao se četvrti, a tim iz UAE-a na petom mjestu, a šesti sportaši iz Čilea mjesto.

S obzirom na specifičnosti natjecanja i činjenicu da sve momčadi koje sudjeluju na Svjetskom kupu treniraju na lijevom valu, a ekipa iz UAE-a s desne strane, nitko nije očekivao takve rezultate. Sigurno su mnogi mislili da su dečki iz Emirata dobili posljednje mjesto. Sudionicima reprezentacije Emirata bilo je nevjerojatno teško - u samo nekoliko dana treninga bilo je potrebno promijeniti stil skijanja u obrnuto. Ali s obzirom na činjenicu da su u tim bili dvojica zaposlenika vodenog parka Wild Wadi iz Južne Afrike i Maxim Sokolov, koji je trenirao na lijevom valu u SAD-u, Emirates je uspio izboriti jaku ekipu iz Čilea. Ostaje nam da čestitamo Maximu Sokolovu na tim pobjedama i želimo mu nove valove, nova postignuća i nove zemlje!

Ostanite u toku, Max! Pratit ćemo vaš napredak.

Pogledajte video: Edo Maajka - Kreator (Svibanj 2024).