Tim iz UAE zaustavio je jedan korak od osvajanja klupskog svjetskog prvenstva

Real Madrid postao je klupski svjetski nogometni prvak, pobijedivši tim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Real Madrid je u finalu klupskog svjetskog prvenstva pobijedio ekipu emiratskog kluba Al-Ain (4: 1).

Rezultat je otvorio hrvatski veznjak "Reala" Luca Modrić u 14. minuti susreta. Prije odmora španjolski klub nije mogao povećati prednost rezultata. Ali već u drugom poluvremenu kremasti je tri puta pogodio vrata kluba emirata. Postigli su Španac Marcos Lloriente (60. minuta) i defanzivac Sergio Ramos (78. minuta). Al Ain je postigao još jedan pogodak u svoj gol. Jedinu loptu Madridu zabio je japanski legionar kluba Emirate Tsukas Siotani.

Madridski klub upisao je svoju četvrtu pobjedu na turniru. Istovremeno, kremasti je treći put zaredom osvojio trofej. Tako je "Real" pobijedio katalonsku "Barcelonu" po broju pobjeda na klupskom Svjetskom kupu. Real Madrid je ukupno sudjelovao na turniru pet puta.

Pobjednici klupskih turnira svake od šest konfederacija govore u KChM-u. Osim Reala i Al Aina, u aktualnom izvlačenju sudjelovali su argentinska riječna ploča, meksička Gvadalahara, japanska Kashima Antlers, esperance iz Tunisa i Novozelanđana Tim Wellington. Real Madrid započeo je put turnira od polufinala, gdje je svladao Kashima Antlersa s 3: 1.

Pogledajte video: Geography Now! EGYPT (Svibanj 2024).