Novi rekordi postavljeni na FINA Svjetskom prvenstvu u plivanju u Dubaiju

Tim plivača Team Speedo iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji je sudjelovao na 10. FINA Svjetskom prvenstvu u plivanju u kratkom tečaju, pobijedio je u štafetnoj trci 4 na 100 metara, postavivši rekord uvršten u Guinnessovu knjigu rekorda.

Tijekom prvog kruga preliminarnih natjecanja na nedavno izgrađenom sportskom kompleksu Hamdan bin Mohammed bin Rashid na 10. FINA Svjetskom prvenstvu u plivanju u kratkom tečaju Obeid Al Jesmi, kapetan nacionalne plivačke reprezentacije UAE, pokazao je rekordno vrijeme u Štafeta 4 x 100 m slobodnim stilom s braćom Saidom, Bakitom i Faisalom. "Reprezentacija UAE-a za mene je obitelj, međutim, danas je osjećaj obitelji posebno snažan za nas, budući da smo postali prva ekipa u štafeti slobodnog stila na FINA prvenstvu koja se sastojala od braće", rekao je Al Jesmi u intervjuu. "Vjerujte mi, ovo je jedinstven osjećaj. Svi smo sretni što smo uspjeli sudjelovati na ovom prvenstvu u jednoj momčadi i osvojiti je."

Treba napomenuti da na ovaj dan iznenađenja i novi rekordi nisu završili. Američki plivač Ryan Lochte postavio je novi šampionski rekord plivajući utrku na 200 metara slobodnim stilom rezultatom 1: 42,38. I Rusi Stanislav Donetsk, Stanislav Lakhtyukhov, Evgeny Korotyshkin i Nikita Lobincev postali su srebrni odličja u kombiniranoj štafeti 4-100 metara. Generalno, ruska momčad zauzela je drugo mjesto u ukupnom poretku medalja na Svjetskom prvenstvu za kratke tečajeve, koje je završeno u Dubaiju 19. prosinca 2010. Rusi su osvojili 10 medalja, od čega 4 zlata, 4 srebra i 2 bronce. Stanislav Donets isticao je na udaljenosti od 50 i 100 metara na leđima, Jevgenij Korotyškin pobijedio je u leptiru na 100 metara, Nikita Lobincev postala je drugi puzač na udaljenosti od 400 metara, a treći - na 100 metara slobodnim stilom. Među medaljama su se našli i Danila Izotov i Sergej Fesikov. Najbolji rezultat ženske ekipe - četvrto mjesto u kombiniranoj štafeti od 4 do 100 metara.

Tim SAD-a bio je najuspješniji u UAE, sa 12 zlatnih, 6 srebrnih i 7 brončanih medalja. Zatvorila su prva tri Španjolca (4-2-2). Na Svjetskom kupu u Dubaiju osvojeno je ukupno 40 kompleta medalja. Reprezentacije Kine i Australije bile su ispred ruske reprezentacije prema broju medalja (14 odnosno 11), ali su izgubile u kvaliteti. Kinezi - 3 zlatne, 5 srebrnih i 6 brončanih medalja, Australci - samo jedno priznanje s najviše zasluga.

Pogledajte video: SUAD BAJRIC SUDO NOVI SVJETSKI REKORD (Svibanj 2024).